Jak wprowadzić drugiego psa do domu?

Jeden piesek w domu to za mało? Z takiego założenia wychodzi coraz więcej rodzin. Dlatego też planują oni zaadaptowanie drugiego pupila. Dwa psy w domu wymagają jednak od właścicieli już sporej odpowiedzialności. Przede wszystkim opiekunowie powinni zadbać o to, aby nowy pies dobrze się zaadaptował. Z kolei oba psy powinny się dobrze zsocjalizować, szczególnie jeśli występuje duża różnica pomiędzy nimi, a pierwszy piesek jest z nami już od dłuższego czasu.

Dwa psy w domu – obowiązki razy dwa?

Wiele osób decyduje się na posiadanie drugiego psa w domu, ponieważ uważa, że wprowadzi to jeszcze więcej ciepła i miłości od ich codziennego życia. Oczywiście może tak być, jednak należy również liczyć się z tym, że drugi pies w domu to również większe obciążenie emocjonalne oraz większa ilość codziennych obowiązków. Dlatego każdy powinien się zastanowić, czy aby na pewno decyzja o tym, aby drugi pies pojawił się w naszym mieszkaniu jest po prostu dobra.

Wprowadzenie drugiego psa do domu

Podjąłeś w pełni przemyślaną decyzję o adopcji drugiego psa? W takim razie czas przejść do kolejnego etapu, a więc wprowadzenia psa do domu. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w domu znajduje się już jeden zwierzak. Jest to tzw. pies rezydent. W takim przypadku od samego początku musimy zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek niedomówień. Jak to zrobić? Przede wszystkim jeśli chcemy pozyskać samca, a w domu mamy już sukę, to musimy ją wysterylizować. Niechciana ciążą na pewno nie jest tym, czego oczekujesz.

Gdy mamy dwa psy w domu, to musimy pamiętać o tym, aby każdy pies miał swoją osobną miskę do wody i na karmę. Ważną wskazówką jest to, aby podawać pierw jedzenie temu, który je wolniej. Drugi pies nie powinien podchodzić do posiłku. Mówiąc o akcesoriach dla psów, to każdy pupil powinien posiadać również osobne gryzaki i zabawki. Poczucie wartości i przywiązanie do przedmiotów u psów może być bardzo duże. Znajdź schroniska w Elblągu i adoptuj swojego własnego przyjaciela na czterech łapach. Pełną listę znajdziesz na stronie https://www.elblaginfo.pl/.

Pamiętajmy również, aby pies rezydent musi przyzwyczaić się do obecności drugiego psa w domu. Stąd też na początku może on być nieco zazdrosny, jednak wraz z upływem czasu jego nastrój i nastawienie będzie się zmieniać na lepsze.