Jaką karmę dla szczeniaka wybrać?

W sklepach zoologicznych można znaleźć różnego typu pożywienie dla zwierząt, w tym karmę dla psa seniora czy karmę dla psa junior. Możemy również natknąć się na opakowania karmy, które nie są dedykowane żadnemu przedziałowi wiekowemu zwierzęcia. Pojawia się więc pytanie, jak dobrać odpowiednią karmę dla szczeniaka? 

Karma dla pasu junior – dlaczego warto na nią postawić?

Najlepszym pożywieniem dla szczeniaka będzie karma dla psa junior, która zawiera wszelkie, niezbędne małemu psu składniki odżywcze. Jak się okazuje, szczeniaki mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe, niż psy dorosłe. Dlatego też należy zapewnić im odpowiednie pożywienie, wybierając karmę dla psa junior. Ta dostępna jest w różnych wariantach smakowych, dzięki czemu nasz pupil z pewnością odnajdzie swój ulubiony. Pamiętajmy, że karma dla psa junior dostępna jest zarówno w wersji suchej, jak i mokrej. Pozwala to w jeszcze większym stopniu urozmaicić menu naszego ulubieńca.  

Zgodnie z rekomendacjami lekarzy

Chcąc dobrać odpowiednią karmę dla swojego psa, należy przede wszystkim kierować się rekomendacjami lekarzy weterynarii. To właśnie oni na co dzień pracują ze zwierzętami, znając ich nawyki oraz przyzwyczajenia. Z drugiej strony, lekarze weterynarii są na bieżąco ze wszelkimi badaniami naukowymi, które jasno wskazują na to, jak powinny odżywiać się zarówno małe pieski, jak i dorosłe psy. Lekarze rekomendują, aby szczeniakom podawać karmę dla psa junior, która jest nie tylko smaczna, ale również dostarcza wszelkich mikro- i makroelementów, niezbędnych do prawidłowego rozwoju zwierzęcia. Choć szczeniaków do jedzenia zwykle nie trzeba zachęcać, to jednak wyjątkowy smak karmy sprawia, że jeszcze chętniej zaglądają one do miski. Pamiętajmy, że pierwsze miesiące żywienia zwierzęcia są niema tak istotne, jak w przypadku małych dzieci. Należy więc bacznie przyglądać się jego diecie, wybierając najwyższej jakości produkty. 

Gdzie kupić karmę dla psa junior?

Karma dla psa junior oraz karma dla dorosłego psa dostępna jest przede wszystkim w dobrych sklepach zoologicznych, działających stacjonarnie bądź online, np. https://spolka-zoo.com/pol_m_Pies_Karma-dla-psa-917.html. Tam też znajdziemy bardzo duży jej wybór, dzięki czemu dopasujemy pożywienie do wymagań zwierzęcia. Co istotne, karmy dla psa junior na próżno szukać w marketach czy w sklepach spożywczych, bowiem tam najczęściej można znaleźć zwykłe karmy, dedykowane psom dorosłym. Tymczasem w specjalistycznych sklepach zakupimy produkty doskonałej jakości, a dodatkowo w stosunkowo niskiej cenie. Dzięki nim dieta zwierzęcia będzie urozmaicona i pełnowartościowa.