3 objawy chorób neurologicznych u psów – kiedy weterynarz powinien zobaczyć Twojego pupila?

Jako odpowiedzialny opiekun czworonoga, z pewnością dbasz o to, aby zapewnić mu właściwą opiekę weterynaryjną. To podstawa tego, aby Twój przyjaciel mógł towarzyszyć Ci jak najdłużej, ciesząc się przy tym dobrym zdrowiem. Jednak, jak samo jak ludzie, psy mogą zachorować na poważne przypadłości. Aby móc wrócić do dobrej kondycji, mogą wymagać specjalistycznych konsultacji. Czytaj dalej, a podpowiemy Ci 3 objawy chorób neurologicznych, po których Twojego pupila powinien obejrzeć weterynarz.

Jakie objawy mogą dawać choroby neurologiczne u psów?

Choroby neurologiczne u psów to niemałe wyzwanie dla weterynarzy. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wiele schorzeń może dawać podobne objawy. Niestety proces diagnozy nie należy do łatwych również z tego powodu, że pacjent nie może dokładnie określić swojej przypadłości. Gdy coś Cię zaniepokoi, powinieneś udać się do weterynarzy cieszących się dobrą opinią, na przykład https://www.neuro-vet.pl. Jakie zachowania Twojego pupila powinny Cię zaalarmować?

1. Zmiana zachowania

Zauważyłeś, że Twój pies zaczął się zachowywać inaczej? Zrobił się agresywny, niepokojąco spokojny, a może wydaje się śpiący lub zdezorientowany? Jeżeli taki stan nie jest spowodowany wyraźnym bodźcem, powinieneś dokładnie obserwować swojego pupila. W przypadku, gdy takie nietypowe zachowanie będzie utrzymywać się przez kilka dni, powinieneś zdecydować się na to, aby Twojego psiaka obejrzeli weterynarze, którzy znają się na swoim fachu.

2. Zmiana postawy ciała

Jakie jeszcze symptomy powinny Cię skłonić do tego, aby odwiedzić ze swoim czworonogiem weterynarzy specjalizujących się w neurologii? Gdy zauważyłeś, że Twój zwierzak wyraźnie przekrzywia głowę, powinieneś go obserwować. Równie alarmujące powinny być problemy z utrzymywaniem równowagi lub wykrzywianie kręgosłupa. To znaki tego, aby jak najszybciej rozpocząć proces diagnostyki. Po wizycie u weterynarza pamiętaj o tym, aby szybko wykonać wszelkie zlecone badania.

3. Zmiana sposobu poruszania się

Trzecią grupą objawów, które mogą wskazywać na poważne problemy neurologiczne, jest zmiana sposobu poruszania się. O nich świadczą niedowłady, porażenia, skurcze kończyn, czy poruszanie się w nieporadny, nieskoordynowany sposób. Również pozornie śmieszne poruszanie się po okręgu absolutnie nie powinno być bagatelizowane. Widząc takie symptomy, nie powinieneś czekać ani chwili, ale natychmiast udać się do weterynarza.

Czy weterynarz może pomóc przy chorobach neurologicznych?

Zastanawiasz się nad tym, czy weterynarz może pomóc przy chorobach neurologicznych u psów? Odpowiedź jest bardzo prosta – tak. Niestety nie zawsze jest to równoznaczne z wyleczeniem zwierzaka. Wszystko zależy od tego, na jakie schorzenie cierpi i kiedy zostało ono wykryte. Jeżeli zależy Ci na zdrowiu Twojego czworonożnego przyjaciela, zapewnij mu opiekę specjalistów od neurologii, którzy nie tylko zlecą odpowiednie badania, poprawnie interpretują ich wyniki, ale również zaproponują najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie.