Czy pies może morsować?

Morsowanie przez ludzi jest prawdziwym przełomowym hitem tego roku.Coraz więcej się słyszy ile to osób bierze w tym udział. Z roku na rok coraz więcej. Ci którzy nigdy tego nie próbowali, mówią że to aktywność dla zawziętych twardzieli.

Co daje ludziom morsowanie?

Ludzie już od lat coraz chętniej morsują. Większość osób podkreśla, że dzięki tej aktywności fizycznej lepiej się czują i poprawia to ich ogólny stan życia.

  • Przede wszystkim zwiększa odporność,
  • wydolność serca się poprawia,
  • krążenie krwi jest lepsze,
  • zmniejsza stany zapalne.

A co jak byśmy chcieli zabrać ze sobą na morsowanie psa?

Czy morsowanie z psem to dobry pomysł?

W zasadzie każda aktywność jest dobra dla psa ale czy w takiej aktywności psy mogą brać udział? Psy uwielbiają wchodzić do wody w upalne dni ale czy chciały by wchodzić do zimnej wody? Są psy, które może i by weszły ale są takie co na odległość czują zimno nosem.

Warto dodać, że w wielu miastach utworzono grupy osób, które regularnie umawiają się na wspólne morsowanie. Jak czytamy w artykule pod adresem https://halobielsko.pl to widzimy, że taka grupa funkcjonuje chociażby w Bielsku-Białej.

Jakie są skutki morsowania w raz z psem?

Morsowanie to nie raczej aktywność dla psa, może ona doprowadzić do zapalenia gardła, płuc czy odmrożenie. Psia sierść gdy jest mokra i zamarznie już nie chroni psa przed chłodem. Gdy pies już wejdzie do zimnej wody, należy go dokładnie osuszyć a najlepiej udać się z psem prosto do domu. Tak czy siak morsowanie to jest odpowiednie zajęcie dla naszego psa.

Więc jeśli mamy ochotę brać udział w tej bardzo modnej aktywności zimowej. Nie bierz ze sobą psa. Morsowanie to zajęcie jedynie dla ludzi z psem możemy w inny sposób wykorzystać wolny czas. Możemy z psem pobiegać po parku.