Jak i czym karmić psa latem?

W upał panujący na dworze to nawet ludzie starają się lekko jeść czy nawet rzadziej. Pies w szczególności powinien uważać na siebie w czasie wysokich temperatur. Psa ciało nie schładza się całą powierzchnią, odprowadza natomiast nadmiar ciepła gruczołami potowymi jedynie przez łapy. Wysokie temperatury dla psów są ciężkie, a większy wysiłek fizyczny wiąże się z mniejszym apetytem.

Jak karmić psa podczas upałów?

Istnieje 5 zasad karmienia psa podczas upałów.

  1. Woda.
  2. Tylko mokre jedzenie.
  3. Podawaj mniejsze porcje, czyli duże dziel na dwie mniejsze.
  4. Trzymaj karmę w lodówce z racji szybko robi się nieświeża.
  5. Dbajmy w szczególny sposób o pupila podczas upałów.

Oprócz tych zasad warto również wejść na stronę www.medycznie.pl i sprawdzić jak zajmować się naszym pupilem w okresie letnim właśnie pod kątem jego zdrowia.

Czym karmić psa podczas upałów?

Przede wszystkim nie należy zmuszać psów do jedzenia. Jedynie co możemy zrobić, zmienić porę karmienia psa, nieco później niż zwykle podawałeś posiłek. Psy potrafią dozować sobie ilość pokarmu, na tyle ile potrzebują. Postaraj się podawać mniejsze porcje np. jedno śniadanie podziel na dwa posiłki. Należy również zwrócić uwagę, ze wysoka temperatura szybciej psuje jedzenie, więc mniejsze porcje z pewnością się sprawdzą.

Co podawać psu do jedzenia ?

Przede wszystkim woda musi być zawsze dostępna w misce. Psy w tym czasie piją jej więcej niż zawsze. Należy zapobiegać odwodnieniu organizmu. Podawaj wodę chłodną nie lodowatą. Mokra karma jest dobrym pomysłem, świetnie nawadnia organizm podczas upałów. Można podawać psu jedzenie z puszki, w saszetkach jak i również domowe jedzenie przygotowane specjalnie dla pupila. Pamiętaj by karma była  świeża, szybką w taką wysoką temperaturę się psuje. Sucha karma wymaga więcej ilości wody podawanej dla psa. Więc w tym przypadku odpowiedniejsza będzie karma mokra.

Wysoka temperatura dokucza nie tylko ludziom, psy są również narażone na odwodnienie czy udar. Pamiętajmy by psa odpowiednio karmić i aby miał cały czas dostęp do wody. Unikaj spacerów podczas upałów, wyjdź z psem wieczorem gdy słońce już zajdzie. Również wysiłek fizyczny nie jest wskazany dla psa.