Ile razy kot powinien jeść w ciągu dnia?

Czworonogi są obecne w życiu wielu ludzi. Opiekunowie starają się zapewnić swoim pupilom jak najlepsze warunki życia. Pobieranie pokarmu jest kluczową potrzebą fizjologiczną każdego organizmu. Ważnejest to co zwierzak je, ale też w jakich porach. Żywienie zwierząt to bardzo rozległy temat, alewarto zacząć od tego jak często powinno podawać się kotu jedzenie. Niektórzy opiekunowie pozwalają mruczkom na dostęp do pokarmu przez całą dobę, a inni ustalają dzienny harmonogram posiłków. Co jest najlepsze dla Twojego czworonoga? Przeczytaj artykuł i zacznij karmić kota zgodnie z jego potrzebami fizjologicznymi.

Karmienie do woli

Zostawianie suchej karmy tak, aby kot mógł co jakiś czas zjeść trochę pokarmu wydaje się być łatwym i dobrym rozwiązaniem. Jednak bardzo często tak zwane karmienie ad libitum prowadzi do otyłości zwierząt. Pupil może zajadać nudę i podchodzić do miski zbyt często. Jeśli do tego dołączy się brak aktywności ruchowej, to kilogramy będą tylko przybywać. Otyłość wśród zwierząt jest plagą dzisiejszych czasów, więc lepiej zadbać o to, aby dostarczać mruczkowi właściwą ilość kalorii. Ile kalorii to powinno być? Na blogu https://weterynaryjne.pl/ można znaleźć bardziej szczegółowe informacje.

Karmienie porcjami

Regularne karmienie kota jest najlepszym rozwiązaniem. Liczba posiłków powinna wynosić od 4 do 5 w ciągu dnia. Dzienną dawkę należy podzielić na porcje i podawać je kotu w określonych odstępach. Oczywiście jest to sposób karmienia, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni opiekunowie zwierzaków. Większość właścicieli codziennie chodzi do pracy, a co za tym idzie nie ma ich w domu przynjamniej 9 godzin. Na szczęście są rozwiązania, które pozwalają połączyć kocie potrzeby z możliwościami opiekunów.

Sposoby na regularne karmienie kota

Istnieje kilka możliwości, które pozwalają nawet zapracowanym właścicielom na wprowadzenie do kociego życia rutyny. Jednym z pomysłów jest automatyczny podajnik na karmę. Kota można nakarmić rano i wieczorem, a na resztę dnia zaprogramować urzędzenie, aby o określonych godzinach podawało zwierzakowi jedzenie. Iny pomysł to wynajęcie opiekuna. Są osoby, które nie tylko zajmują się wyprowadzaniem psów na spacer, ale również karmią koty. Jeśli właściciel ma w okolicy rodzinę, to może również poprosić babcięlub ciocię o nakarienie mruczka przynajmniej raz w czasie nieobecności opiekuna.