Jak weterynarz w Warszawie zaleca, by dbać o zdrowie swojego psa?

Dobra kondycja zdrowia fizycznego i psychicznego u psów jest tak samo ważna, jak u ludzi. Jeśli zaniedbamy jakiekolwiek potrzeby swojego zwierzaka musimy mieć świadomość, że przełoży się to na jego stan psychiczny lub fizyczny. Musimy mieć też na uwadze, że są to aspekty połączone i zły stan fizyczny naszego psa, będzie miał przełożenie na jego stan psychiczny. Właścicielom zależy na tym, by ich pupil był w jak najlepszym stanie i żeby żyło mu się dobrze. Z tego powodu tak ważne jest, by nad zdrowiem naszego psa czuwało dobre centrum weterynaryjne. Gabinet weterynaryjny powinien być odpowiednio wyposażony, a kadra w nim pracująca musi być specjalistycznie wykształcona. Jak przychodnia weterynaryjna poleca żeby dbać o swojego psa? Co powinniśmy robić, by jego życie było zgodne z jego potrzebami?

Jak dbać o zdrowie i higienę psa?

Każdy posiadacz psa, chce by jego czteronożny przyjaciel żył jak najdłużej, dlatego dbamy o jego zdrowie, odpowiednio go karmimy, mamy dobrego weterynarza, który kontroluje jego stan zdrowia, zapewniamy mu jego podstawowe potrzeby. Istnieje kilka kwestii, które są kluczowe w dbaniu o zdrowie i higienę naszych psów. Przychodnia weterynaryjna podkreśla, że kluczowe jest regularne odrobaczanie psów. Każde centrum weterynaryjne zaznacza, że powinniśmy sprawdzać kiedy nasz pies był ostatni raz odrobaczany. Psy zdecydowanie więcej czasu na dworze spędzają latem, przez co zdecydowanie większą wagę przywiązujemy do odrobaczania, jednak zimą jest ono tak samo ważne. Przychodnia weterynaryjna uczula, że psa powinniśmy odrobaczać minimum co pół roku (dotyczy to psów, które nie kontaktują się z innymi psami czy zwierzętami).

Kolejną kwestią związaną z dbaniem o zdrowie psów, jest zapobieganie przeciwko kleszczom. Musimy mieć to na uwadze, ponieważ kleszcze przenoszą groźną chorobę odkleszczową. Najczęściej kleszcze łapią psy, które biegają po lesie lub mieszkają na dworze, jednak zalew kleszczy w całej Polsce jest coraz większy, przez co nawet psy mieszkające w miastach, wychodzące na spacer do niewielkiego parku, mogą złapać kleszcza. Gabinet weterynaryjny poleca podawanie tabletek, które działają przez ok. 3 miesiące lub krople, które zakrapiamy na kark zwierzaka.

Weterynarz w Warszawie zaleca także wykonywanie raz do roku, kontrolnych badań krwi psa – zaleca się je szczególnie u psów powyżej 6 roku życia ( u dużych ras) i powyżej 8 roku życia (u psów ras średnich i małych). Musimy mieć świadomość tego, że psy często nie sygnalizują swoich dolegliwości, dyskomfortu, a badania mogą zwrócić naszą uwagę na jego stan zdrowia. Co jakiś czas warto również zbadać mocz psa.

Badania i ortopedia psów

Wiele psów z wiekiem zaczyna cierpieć na różne schorzenia związane z układem ruchu. W takiej sytuacji może pomóc nam weterynarz ortopeda. Objawy chorób związanych z problemami układu ruchu są dosyć oczywiste i jednoznaczne. Zazwyczaj jest to:

  • sztywność stawów;
  • opuchlizna;
  • odciążanie jednej kończyny podczas chodzenia;
  • opór przy wchodzeniu po schodach lub na kanapę/fotel;
  • problemy ze wstawaniem.

Zauważając tego typu objawy od razu powinniśmy zabrać swojego psa do centrum weterynaryjne, by obejrzał go weterynarz ortopeda. W przypadku wielu tego typu chorób psów, jak mówi artroskopia i ortopedia, może skończyć się operacją.

Dobrze jest wybierać odpowiedni gabinet weterynaryjny, który będzie kontrolował stan zdrowia naszego psa, analizował badania, pomagał w kwestii żywienia i tego czego potrzebuje nasz zwierzak. Stan stawów i układu kostnego naszego psa jest również uzależniony od tego co je nasz pies, dlatego dieta w życiu naszego psa jest tak istotna.

Jeśli Twojemu psu jest potrzebny weterynarz w Warszawie i dobry gabinet weterynaryjny, który posiada wykwalifikowany personel i sprzęt najwyższej jakości, jaki zapewni przychodnia weterynaryjna, odwiedź tę stronę internetową i poznaj centrum weterynaryjne warte uwagi: https://www.wetmarysin.pl/uslugi