Powody, dla których warto adoptować psa

Niestety, często zdarza się, że niektórzy właściciele, którzy kupują szczeniaka impulsywnie, decydują się na jego porzucenie, kiedy zdają sobie sprawę, że życie z nim wiąże się ze znacznym długoterminowym zaangażowaniem (około 10 lat), w zakresie poświęcenia, cierpliwości i zmiany stylu życia. Ci ludzie nie są poinformowani o wysiłku związanym z wychowaniem szczeniaka, ani nie biorą pod uwagę, że każda rasa ma swój własny temperament i osobliwości. Dzięki kampaniom na rzecz świadomości społecznej oraz pracy wykonanej przez towarzystwa humanitarne, schroniska dla psów i inne organizacje non-profit, coraz więcej osób decyduje się na adopcję, gdy decyduje się na psa.

 

ADOPTUJĄC ZWIERZAKA, RATUJESZ ŻYCIE

 

Wszystkie zwierzęta potrzebują drugiej szansy. Wiele z nich zostało porzuconych lub zagubionych, więc adoptując je, dajesz im nowe życie w kochającym i opiekuńczym domu. W rzeczywistości, poprzez adopcję zwierzęcia, ratujesz nie jedno, ale dwa życia, ponieważ zwalniasz miejsce w schronisku lub fundacji dla innego szczeniaka lub kociaka w potrzebie.

 

POMAGASZ W WALCE Z OKRUCIEŃSTWEM WOBEC ZWIERZĄT

 

Wiele zwierząt w schroniskach przeszło przez naprawdę okrutne rzeczy, zanim tam trafiły. Niezależnie od powodu, zwierzę doceni całą miłość, jaką możesz mu dać. Kupując zwierzę w sklepie zoologicznym, wspierasz przemysł, który bardziej dba o zyski niż o dobro zwierząt. Adopcja zwierząt sprzeciwia się okrucieństwu wobec zwierząt i daje bezdomnym zwierzętom bezpieczne miejsce do życia.

 

PIES POPRAWI TWOJE ZDROWIE I UCZYNI CIĘ SZCZĘŚLIWSZYM

 

Czy wiesz, że głaskanie zwierząt domowych może obniżyć ciśnienie krwi i poziom stresu? Ponadto, jeśli się z nimi bawisz, poziom serotoniny i dopaminy wzrośnie, co sprawi, że poczujesz się spokojny i zrelaksowany. Wiele badań wykazało, że posiadanie zwierzęcia domowego nie tylko przedłuży Twoje życie, ale także zwiększy Twoje szczęście i poprawi Twój ogólny stan zdrowia. Ponadto, zwierzęta domowe pomagają ludziom w depresji, stresie i lęku. Nie musisz od razu adoptować psa, schroniska organizują dni otwarte, na których można lepiej zwierzęta. Więcej informacji: https://dolnoslaska.pl/adopcja-psa-lub-kota/

 

KORZYŚCI DLA DZIECI

 

Jeśli masz dzieci i obawiasz się, że adopcja zwierzęcia będzie miało na nie wpływ, nie martw się. Poprzez adopcję zwierząt dzieci mogą nauczyć się cennych umiejętności życiowych, takich jak znaczenie empatii i odpowiedzialności. Zwierzęta domowe mogą pomóc dzieciom z niepokojem i zapewnić im bezpieczeństwo. Poza tym mogą zyskać przyjaciela i towarzysza zabaw na całe życie. Jest to szczególnie korzystne dla dzieci, które nie mają rodzeństwa.