Ranking TOP3 – rasy psów, które posiadają tylko białą sierść.

Szukasz dla siebie wymarzonego pieska, który posiada tylko białą sierść? Podobają Ci się takie czworonogi z tylko białą sierścią, ale nie wiesz, jakie są to rasy i jak można je znaleźć? To ten artykuł jest dla Ciebie, bo właśnie dziś przedstawimy Ci w nim ranking TOP3 – rasy psów, które posiadają tylko białą sierść. Może wtedy trafisz na swojego wybranka/wybrankę! Zaczynajmy!

Samojed – miejsce 3

Samojed jest to pies o królewskim wyglądzie, należy też do rasy średnich psów. Co najważniejsze jest on tylko w całości białej sierści od stóp do głów. Gęsta i puszysta sierść i lśniąca. Pies należy do psów wystawowych, bardzo szybko się uczy. Jest to pies najczęściej stosowany do wystaw, ciągnięcia sań czy też do polowania.

Maltańczyk – miejsce 2

Jest, to najmniejsza rasa psów o kolorystyce białej a jest, na nim Maltańczyk. To pies zaliczany do małych ras. Jego wzrost nie przekracza, 25 centymetrów a waga jego sięga, od 2 do 4 kilogramów. Jego biała lśniąca długa i jedwabna sierść dodaje mu tylko uroku do tej słynnej rasy psów. Nawet jego sierść wpada, mu do oczu a pies sam w sobie jest, bardzo pocieszny i aktywny. Warto tutaj dodać, że trwają poszukiwania Maltańczyka, który zaginął w Kielcach. Więcej informacji o zaginionym psie na regionalnym portalu informacyjny Sosnowiec Info.

American Eskimos – miejsce 1

Jak sama nazwa rasy wskazuje, jest, to Eskimos pies, który ma białą lśniącą sierść. Jest to rasa, zaliczona do średnich, jak i do małych ras psów. Posiada dwie odmiany standardowy i miniaturowy. Nie jest jego sierść zależna od wielkości, w tym i w tym przypadku ma on puszystą białą sierść i czujny wygląd pyszczka. Co go wyróżnia to czarny nosek i oczy czarne albo brązowe. Reszta jego ciała jest pokryta bardzo piękną białą sierścią.