Psie smakołyki – jakie przekąski warto kupić dla czworonoga?

Psie smakołyki najczęściej traktujemy jako nagrodę dla naszych pupili. Tymczasem okazuje się, że są one nie tylko rarytasem, ale i zapewniają wiele korzyści zdrowotnych. Dowiedzmy się, jakie przysmaki dla psa warto kupić.

Czworonogi to nasi najlepsi przyjaciele i niezawodni kompani. Nic więc dziwnego, że chcemy rozpieszczać naszych pupili. A nie ma na to lepszego sposobu niż zaserwowanie przysmaku. Zwierzęta do właściwego funkcjonowania potrzebują odpowiedniej diety. Dobrze zbilansowany jadłospis sprawi, że pies zawsze będzie pełen zdrowia i energii. Oczywiście nie może zabraknąć w nim też miejsca na mały smakołyk. W końcu zwierzęta, tak jak i my, są łasuchami, które uwielbiają przeróżne przysmaki. Musimy pamiętać jednak, by wybierać jedynie w tym celu sprawdzone produkty. Jakie przekąski będą najlepsze dla naszego psiaka? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przysmaki dla psa — korzyści ze stosowania

Wszelkie przysmaki dla psa mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. Możemy wykorzystać je przy nauce nowych zachowań i reakcji na komendy lub użyć w trakcie zabawy. Warto pamiętać jednak, że takie smakołyki mogą być przede wszystkim świetnym źródłem witamin, minerałów oraz innych substancji odżywczych. Oczywiście, o ile wybierzemy odpowiednie produkty, które będą bogate w takie składniki.

W sklepach znajdziemy duży wybór przysmaków uzupełnianych dodatkowymi składnikami, których zadaniem jest pielęgnowanie zdrowia i wyglądu czworonoga. Wśród nich dostępne są na przykład ciastka mające za zadanie wzmocnić sierść, wspomóc trawienie, czy też poprawić higienę uzębienia.

Jakie przysmaki dla psa wybrać?

Najważniejsza zasada to wybierać przysmaki naturalne. Jeśli kupujemy jedzenie dla pupili, to szerokim łukiem omijajmy wszelkie produkty wypełnione chemią i innymi ”ulepszaczami”. Doskonałym wyborem będą natomiast wszelkie smakołyki suszone, czy ciastka o krótkim i naturalnym składzie. Dla psów doskonale sprawdzą się wszelkie mięsne przekąski, szczególnie te o dużej zawartości tłuszczu oraz surowych włókien.

Gryzaki dla psa — na co zwrócić uwagę?

Jednym z najpopularniejszych zwierzęcych smakołyków są gryzaki. Psy je uwielbiają. To jednak niejedyny powód, dla którego warto je kupić. Dobrej jakości gryzaki dla psa doskonale dbają bowiem o higienę jamy ustnej pupili. Skutecznie czyszczą zęby oraz zmniejszają ryzyko powstania wszelkich podrażnień i stanów zapalnych jamy ustnej. Zapobiegają też gromadzeniu się kamienia nazębnego. Gryzaki to także najlepszy sposób na eliminację nieprzyjemnego oddechu.

1 komentarz w temacie “Psie smakołyki – jakie przekąski warto kupić dla czworonoga?

Dodaj komentarz