Czego do szczęścia potrzebuje pies?

Psie potrzeby

Każdy posiadacz psa, zapewne nie raz zastanawiał się czego jego pupil potrzebuje do szczęścia. Czy jest to może nowa zabawka? A może dobra karma lub smaczek? Może nasz zwierzak potrzebuje ciszy i spokoju? Pytań właścicieli czworonogów jest bardzo wiele. A więc co uszczęśliwi naprawdę nasze zwierzę? Oto jest pytanie!
Pies to wbrew pozorom proste zwierze. Są to niezwykle inteligentne istoty, które niewiele potrzebują do szczęścia. Oczywiście nowa zabawka, przysmak to coś co sprawia, że w momencie w ich oczkach widzimy błysk. Jednak nie w tym rzecz. Czy słyszeliście kiedyś, że szczęśliwy pies to zmęczony pies? Brzmi absurdalnie, no bo kto zmęczony może odczuwać szczęście? Otóż tak, psy oprócz snu, który jest im potrzebny do regeneracji, tak jak i nam ludziom, potrzebują zmęczenia. A więc jak prawidłowo zadbać o zmęczenie naszego zwierzaka?

Przede wszystkim spacer

Pierwszym krokiem do zmęczenia pupila jest spacer, brzmi banalnie prawda? Prawidłowy spacer z psem to wcale nie taka oczywista sprawa. Aby zmęczyć psa na spacerze musimy pamiętać, że spacer musi być odpowiednio długi. Dziennie powinniśmy poświęcić jednorazowo godzinę na spacer z psem plus 2 lub 3 spacery 15 minutowe. Pamiętajmy, aby nasza przechadzka została wzbogacona o jakieś atrakcję. Każdy spacer wiąże się z nowymi zapachami, co za tym idzie z wąchaniem. Pewnie niejeden z Was powie, a co ma wąchanie do zmęczenia, Otóż ma i to bardzo dużo. Pies podczas wąchania traci bardzo dużo energii, a co za tym idzie męczy się. Dodatkowo nauka nowej komendy czy utrwalanie tej, którą już zna nie tylko uatrakcyjnia spacer, ale także męczy intelektualnie naszego zwierzaka. Po godzinnym spacerze, na którym nasz zwierzak wąchał nowe zapachy oraz musiał pomyśleć podczas utrwalania bądź poznawania nowej komendy poziom jego energii spada, a co za tym idzie psiak po powrocie nie ma siły na rozrabianie, marzy tylko o śnie.

Objawy lęku separacyjnego u psa oraz sposoby na rozwiązanie problemu

Zmęcz swojego psa

A twój pies lubi rozrabiać gdy Cię nie ma? Znasz to uczucie gdy pupil nie daje Ci spokoju i na wszelkie możliwe sposoby zaczepia Cię, kiedy jesteś zajęty? Jeśli tak to koniecznie wypróbuj sposobu na zmęczenie psa. Jeśli nie wierzyłeś w to, że szczęśliwy pies to zmęczony pies, to teraz na pewno uwierzysz.